“Українські художники в лавах Січових Стрільців”: сьогодні на Львівщині стартує тематична виставка

21 лютого  в Історичному комплексі Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького відбулася тематична екскурсія “Українські художники в лавах Січових Стрільців”.

Високі ідеали служіння своєму народові, готовность до боротьби за його визволення від чужих режимів знайшли втілення у творчості провідних митців першої третини ХХ століття, більшість із яких були безпосередніми учасниками визвольних змагань – Осипа Куриласа, Івана Іванця, Лева Геца, Юліана Буцманюка та ін.

Під час ескурсії можна було ознайомитись зі знаковими творами мистців-січовиків, які на початку ХХ століття з великим успіхом експонувалися на виставках в залах Національного музею у Львові. За радянських часів імена цих художників були викреслені з національної культури, їхню спадщину знищували, а доля багатьох складалася трагічно.

В експозиції НМЛ “Українське мистецтво ХХ ст” під час екскурсії можна було  дізнатись більше про мистецькі об’єднання в лавах УСС, а також оглянути унікальні живописні та графічні твори січовиків, що були врятовані від знищення в радянський час.

http://loda.gov.ua/news?id=34174

Коментарі
Поділитись у соціальних мережах:
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter